news

آغاز صادرات سقف های خورشیدی تسلا به خارج از آمریکا

الون ماسک مدیر عامل تسلا با ارسال پیامی در توئیتر تایید کرده که سقف های خورشیدی ساخت این شرکت به زودی به خارج از امریکا صادر می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسین ایج، مدیر عامل تسلا زمان دقیقی را برای آغاز صادرات سقف های خورشیدی تولید شده توسط تسلا عنوان نکرده است، اما وی اعلام کرده که صادرات این سقف ها به خارج از آمریکا تا قبل از پایان سال ۲۰۲۰ آغاز می شود.

تسلا در ابتدای سال ۲۰۲۰ از گسترش فعالیت های صادراتی خود خبر داده بود. این شرکت در زمینه تولید انواع خودروهای برقی نیز فعال است و پس از افتتاح کارخانه ای در چین در شهر شانگهای به دنبال ساخت یک کارخانه دیگر خودروسازی در آلمان است که فعلاً به علت نگرانی های زیست محیطی متوقف شده است. فعالان محیط زیست در آلمان می گویند قرار است برای ساخت این کارخانه درختان زیادی قطع شود و آنها با این امر مخالف هستند.

سقف های خورشیدی تسلا علاوه بر اینکه برای پوشاندن سقف خانه های مختلف به شکل های مختلف قابل تولید هستند، قادر به دریافت و ذخیره سازی انرژی خورشیدی هستند. سقف های یادشده با روکش های شیشه ای مستحکم و بادوام پوشانده می شوند و می توانند نیاز منازل به انرژی الکتریسیته را با دریافت نور خورشید به طور کامل تامین کنند.